Ретинол називають диво інгредієнтом і радять усім, хто має проблеми зі шкірою. Акне, пігментація, сухість та зморшки: він застосовується в медицині та косметології. Навіщо потрібен ретинол і як його правильно використовувати, поділилися експерти-дерматологи.
Ретинол – що це таке?
Багато хто думає, що ретинол це кислота. Ретиноїди – речовини, які є похідними вітаміну А. Їх існує кілька поколінь із сильнішою чи слабкішою формою. Найефективнішою з них вважається ретиноєва кислота. Найчастіше будь-який ретиноїд називають просто ретинолом. І у цьому немає помилки. Це жиророзчинний вітамін, який добре проникає у глибокі шари шкіри. Головні функції цього вітаміну – перешкода утворенню зморшок та надання антиакне дії. І, як кажуть експерти-дерматологи, це одна з небагатьох розрекламованих речовин, яка справді покращує якість шкіри. Ефективність засобів із ретинолом клінічно доведена світовими вченими.
Ретинол проти акне та зморшок
Ретиноїди скорочують вироблення шкірного сала, роблячи його менш густим. Таким чином, пори не забиваются і не утворюються акне. Додатково ретинол має дію, що відлущує, покращуючи обмінні процеси та перешкоджаючи зроговінню епідермісу. Засоби з антиакне ефектом мають у складі спеціальні лікувальні форми ретинолу. Проти зморшок вітамін А діє інакше: посилає шкірним клітинам сигнал виробляти колаген у фібробластах. Також ретинол покращує регенерацію клітин шкіри, покращує та відновлює їх поділ. Результат накопичувальний і видно вже за 2-3 тижні використання. Призначають засоби з ретинолом анти-ейдж зазвичай ближче до 40 років.
Основні функції ретиноїдів:
регулює оновлення клітин шкіри, покращуючи колір та структуру. Шкіра обличчя стає більш пружною, рівною, гладкою;
знижує вироблення шкірного себума, зменшує пори;
сприяє вирівнюванню шкірного покриву, скорочуючи видимі недосконалості та сліди пост-акне;
має освітлюючий ефект, застосовується при пігментації;
підвищує природне вироблення колагену та гіалуронової кислоти в дермі;
посилює природний бар’єр шкіри, знижуючи негативний вплив несприятливого довкілля.
Критерії вибору засобів із ретинолом
Перше правило – визначити, навіщо ретинол потрібен в індивідуальному догляді. Він є в різних формах і працює зовсім по-різному. Його додають до сироватки та крему, а дія та правила використання визначаються різним відсотковим вмістом. Щоб підібрати оптимальну форму засобу та концентрацію вітаміну, потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем: косметологом чи дерматологом. Для молодих людей до 30 років із жирною проблемною шкірою зазвичай рекомендують спеціальні лікувальні форми ретиноїдів адапален. Найефективнішою проти пігментації та для омолодження шкіри вважається ретиноєва кислота. Але вона також і найагресивніша, тому в її використанні потрібний грамотний підхід. Як правило, це лише у кабінеті косметолога.
При появі дрібних мімічних зморшках можна вибирати засоби з формою ретинолу та зволожуючими компонентами. При різних дерматологічних проблемах та екземах використовують м’якіші форми: ретинол пальметат, ретинол ацетату та форми ретинолу до 0,3%. Найкраще в шкіру проникає ліпосомальна форма ретинолу. Також його використовують для доставки інших корисних компонентів із доглядового засобу в дерму. На сайті Watsons ідеї домашнього догляду:
Зараз практично всі косметичні марки мають у своєму складі засоби із ретинолом. Вводити їх у повсякденний догляд необхідно поступово, починаючи з мінімальних доз. Вітаміни – це добре, але за великої кількості можуть викликати роздратування.
Щоб визначити чутливість шкіри до вітаміну, спочатку використовують засоби дозовано: 1 раз на тиждень. Якщо після застосування з’являється подразнення, свербіж та висипання, це говорить про алергійну реакцію. Найімовірніше, була висока концентрація. Якщо після 6-7 днів на шкірі немає почервоніння та почуття дискомфорту, засіб застосовують знову. Так поступово його вводять у догляд 2-3 рази на тиждень, а потім і в щоденне використання.
Під час застосування ретиноїдів шкіру необхідно добре живити та зволожувати. Хоча сухість, стягнутість та лущення на перших етапах використання, як кажуть фахівці, вважається нормою. Засобами можна користуватись довго, але бажано починати знайомство з ними в осінньо-зимовий період. Найкращий результат спостерігається при постійному застосуванні. Курс терапії – 1-2 рази на рік.
Застосовуються засоби з ретинолом тільки на суху чисту шкіру переважно увечері після очищення: через 20 хвилин після вмивання та тонізування. Багато форм ретинолу руйнуються під діями прямих променів. Тому вранці потрібно нанести крем із сонцезахисними фільтрами від 30 SPF.
При постійному використанні засобів з ретинолом, шкіра стає тоншою, ніжнішою і чутливішою до сонця. У цей період їй необхідний додатковий захист.
Не можна самостійно додавати вітамін А до доглядових засобів. Ретинол не взаємодіє з усіма хімічними елементами. Наприклад, він блокує дію гіалуронової кислоти. До того ж самостійно практично неможливо підібрати правильне дозування.
Ретинол не є постійним елементом, він швидко окислюється при контакті з киснем, тому при виборі засобів важливо враховувати й упаковку. Зберігають засоби з вітаміном у темному прохолодному місці. Хороша ідея – косметичний холодильник.
Ретинол: що це та як його застосовувати?
Watsons блог | Догляд | Ретинол: що це та як його застосовувати?
Ретинол називають диво інгредієнтом і радять усім, хто має проблеми зі шкірою. Акне, пігментація, сухість та зморшки: він застосовується в медицині та косметології. Навіщо потрібен ретинол і як його правильно використовувати, поділилися експерти-дерматологи.
Ретинол – що це таке?
Багато хто думає, що ретинол це кислота. Ретиноїди – речовини, які є похідними вітаміну А. Їх існує кілька поколінь із сильнішою чи слабкішою формою. Найефективнішою з них вважається ретиноєва кислота. Найчастіше будь-який ретиноїд називають просто ретинолом. І у цьому немає помилки. Це жиророзчинний вітамін, який добре проникає у глибокі шари шкіри.
Головні функції цього вітаміну – перешкода утворенню зморшок та надання антиакне дії. І, як кажуть експерти-дерматологи, це одна з небагатьох розрекламованих речовин, яка справді покращує якість шкіри. Ефективність засобів із ретинолом клінічно доведена світовими вченими.
Ретинол проти акне та зморшок
Ретиноїди скорочують вироблення шкірного сала, роблячи його менш густим. Таким чином, пори не забиваются і не утворюються акне. Додатково ретинол має дію, що відлущує, покращуючи обмінні процеси та перешкоджаючи зроговінню епідермісу. Засоби з антиакне ефектом мають у складі спеціальні лікувальні форми ретинолу.
Проти зморшок вітамін А діє інакше: посилає шкірним клітинам сигнал виробляти колаген у фібробластах. Також ретинол покращує регенерацію клітин шкіри, покращує та відновлює їх поділ. Результат накопичувальний і видно вже за 2-3 тижні використання. Призначають засоби з ретинолом анти-ейдж зазвичай ближче до 40 років.
Основні функції ретиноїдів:
Критерії вибору засобів із ретинолом
Перше правило – визначити, навіщо ретинол потрібен в індивідуальному догляді. Він є в різних формах і працює зовсім по-різному. Його додають до сироватки та крему, а дія та правила використання визначаються різним відсотковим вмістом.
Щоб підібрати оптимальну форму засобу та концентрацію вітаміну, потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем: косметологом чи дерматологом. Для молодих людей до 30 років із жирною проблемною шкірою зазвичай рекомендують спеціальні лікувальні форми ретиноїдів адапален. Найефективнішою проти пігментації та для омолодження шкіри вважається ретиноєва кислота. Але вона також і найагресивніша, тому в її використанні потрібний грамотний підхід. Як правило, це лише у кабінеті косметолога.
При появі дрібних мімічних зморшках можна вибирати засоби з формою ретинолу та зволожуючими компонентами. При різних дерматологічних проблемах та екземах використовують м’якіші форми: ретинол пальметат, ретинол ацетату та форми ретинолу до 0,3%.
Найкраще в шкіру проникає ліпосомальна форма ретинолу. Також його використовують для доставки інших корисних компонентів із доглядового засобу в дерму.
На сайті Watsons ідеї домашнього догляду:
Правила використання
Зараз практично всі косметичні марки мають у своєму складі засоби із ретинолом. Вводити їх у повсякденний догляд необхідно поступово, починаючи з мінімальних доз. Вітаміни – це добре, але за великої кількості можуть викликати роздратування.
Ретинол не є постійним елементом, він швидко окислюється при контакті з киснем, тому при виборі засобів важливо враховувати й упаковку. Зберігають засоби з вітаміном у темному прохолодному місці. Хороша ідея – косметичний холодильник.