Багато українців у період страшної та повномасштабної війни, окрім фізичних травм, також переживають й психологічні. Стрес, отриманий згодом воєнних дій, дуже негативно впливає психічне здоров’я. Нормальна та розумна людина переживатиме біль війни в собі, тому кожному з нас варто навчитися правильно переживати стресові ситуації. У цій статті блогу Watsons поговоримо про те, як психологічно допомогти собі у такий складний період.
У перші дні повномасштабної війни ми перебували в шоковому стані, який часто супроводжувався плачем, панічними атаками, істерикою, апатією та пригніченістю. Починати робити різні завдання з мирного життя було чимось із галузі фантастики. Усе це через те, що багато українців опинилися вперше в такій ситуації та ніхто не розумів, як поводитися, бо страх сковував кожного. Багато психологів радять бути фізично активними в такі моменти, щоб задіяти м’язи, внаслідок чого піде надлишок адреналіну. Через тиждень організм людини здатний вже прийти до нормального стану. Багато хто добровільно став волонтерами, активно починав включатися та групуватися з іншими людьми з метою надання допомоги. Емоції в перший місяць війни були нестабільними, оскільки різко могли змінюватися зі стану ейфорії на смуток чи відчуття страху та гніву. Психіка українців поступово адаптувалася, включалися реакції захисту. Після місяця більшість людей адаптувалися, тому що в результаті пережитих страшних подій виснажуються захисні властивості психіки. У цей період людина стає чутливішою, вона часто чує сигнал фантомної сирени. Тому психологи рекомендують прийняти ситуацію та не звинувачувати себе. У більшості людей психіка здатна відновлюватися природним чином. Однак коли ми замість потрібного відновлення коритимемо себе та через силу змушуватимемо працювати, то в цьому випадку стресовий стан тільки триватиме. Проживання емоцій — це те, що обов’язково має зробити кожна людина, щоб адаптувати психіку до нових реалій. Нині ми розповімо, як це зробити.
Поради, як прожити негативні емоції:
Контроль думок. З наукового погляду кожен із нас за день прокручує у своїй голові понад 60 тисяч різних думок. Але часто більшість їх негативні. Тому необхідно контролювати їхній потік, думати більше про позитив, наприклад про велику перемогу України.
Фільтрування інформації. По-перше, необхідно черпати новини лише з перевірених та достовірних джерел. По-друге, якщо скоротити інформаційний потік до 30%, психіка людини здатна швидше відновитися та адаптуватися.
Вияв турботи. Активізація внутрішніх ресурсів, спрямованих на допомогу іншим людям, добре відволікає від гнітючих думок. Зараз саме той час, коли наша турбота та підтримка може послужити для когось рятівним колом.
Пошук нових сенсів. Необхідно думати про позитив і придумати для себе нові цілі, з думками про які прокидатиметеся щоранку.
Любов до себе. Турбота про себе допоможе відволіктися й менш болісно перенести стресові ситуації. Турбота про своє фізичне здоров’я та психіку надасть повної гармонії та балансу.
Спілкування. Проживати все в собі — не найкращий варіант, тому спосіб вимовити все, що на душі вкрай важливий. Напишіть на листку все, що турбує, поговоріть чесно зі своїми близькими, поділіться своїми емоціями, прокричіть, проспівайте – це допоможе впоратися з усім, що всередині.
Більшість психологів пояснюють, що в період стресової ситуації у нашому мозку відключається така важлива ділянка, як префронтальна кора. Він відповідає за нашу волю, здатність думати, самоконтроль, аналіз ситуації та увагу. Під час стресу людиною керує така мозкова ділянка, як рептильна.
Як тренувати префронтальну кору?
Для того щоб стресова ситуація мінімально блокувала людське мислення та не впливала негативно на психіку, потрібно запускати мозок за допомогою таких простих дій:
читання книги;
гра у логічні ігри;
ведення щоденника;
заняття творчістю;
виконання гімнастики;
розгадування кросвордів та головоломок.
Підсумувавши все, важливо пам’ятати, що кожному, незважаючи на важку ситуацію в Україні, необхідно дозволити собі жити. При спробі повернутися до нашої буденності ми жодним чином не знецінюємо втрати та загальний біль, які нас оточили. Наше життя цінне та сповнене великого сенсу, особливо в період війни. Війна обов’язково закінчиться й на нашу користь, а жити треба вже сьогодні. Так що любіть себе та нагадуйте собі про це!
Як допомогти собі під час війни: поради
Watsons блог | Здоров'я | Як допомогти собі під час війни: поради
Багато українців у період страшної та повномасштабної війни, окрім фізичних травм, також переживають й психологічні. Стрес, отриманий згодом воєнних дій, дуже негативно впливає психічне здоров’я. Нормальна та розумна людина переживатиме біль війни в собі, тому кожному з нас варто навчитися правильно переживати стресові ситуації.
У цій статті блогу Watsons поговоримо про те, як психологічно допомогти собі у такий складний період.
Також читають:
Діяльність компанії Watsons в умовах війни
Допоможи Україні разом із Watsons
Що ми відчуваємо під час війни?
У перші дні повномасштабної війни ми перебували в шоковому стані, який часто супроводжувався плачем, панічними атаками, істерикою, апатією та пригніченістю. Починати робити різні завдання з мирного життя було чимось із галузі фантастики. Усе це через те, що багато українців опинилися вперше в такій ситуації та ніхто не розумів, як поводитися, бо страх сковував кожного. Багато психологів радять бути фізично активними в такі моменти, щоб задіяти м’язи, внаслідок чого піде надлишок адреналіну.
Через тиждень організм людини здатний вже прийти до нормального стану. Багато хто добровільно став волонтерами, активно починав включатися та групуватися з іншими людьми з метою надання допомоги. Емоції в перший місяць війни були нестабільними, оскільки різко могли змінюватися зі стану ейфорії на смуток чи відчуття страху та гніву. Психіка українців поступово адаптувалася, включалися реакції захисту.
Після місяця більшість людей адаптувалися, тому що в результаті пережитих страшних подій виснажуються захисні властивості психіки. У цей період людина стає чутливішою, вона часто чує сигнал фантомної сирени. Тому психологи рекомендують прийняти ситуацію та не звинувачувати себе.
У більшості людей психіка здатна відновлюватися природним чином. Однак коли ми замість потрібного відновлення коритимемо себе та через силу змушуватимемо працювати, то в цьому випадку стресовий стан тільки триватиме.
Проживання емоцій — це те, що обов’язково має зробити кожна людина, щоб адаптувати психіку до нових реалій. Нині ми розповімо, як це зробити.
Поради, як прожити негативні емоції:
Як тренувати префронтальну кору?
Для того щоб стресова ситуація мінімально блокувала людське мислення та не впливала негативно на психіку, потрібно запускати мозок за допомогою таких простих дій:
Підсумувавши все, важливо пам’ятати, що кожному, незважаючи на важку ситуацію в Україні, необхідно дозволити собі жити. При спробі повернутися до нашої буденності ми жодним чином не знецінюємо втрати та загальний біль, які нас оточили. Наше життя цінне та сповнене великого сенсу, особливо в період війни.
Війна обов’язково закінчиться й на нашу користь, а жити треба вже сьогодні. Так що любіть себе та нагадуйте собі про це!