Бренди Магазини Блог
UA RU
Ukraineflag_UA.png
Login

👋🏻

Кабінет

Вхід
  • Кабінет
  • Мої замовлення
Зареєструватись
0
Logo
0
  • Акції

  • Дім

  • Корейська косметика

  • Обличчя

  • Дерматокосметика

  • Макіяж

  • Волосся

  • Тіло

  • Парфуми

  • Діти

  • Чоловікам

  • Здоров'я

  • Аксесуари

  • Подарунки

Skip to the content
Watsons блогWatsons блог
  • Новини
  • Краса
  • Догляд
  • Здоров’я
  • Тренди

10 правил усвідомленого догляду за тілом: звички, які працюють на результат

Watsons блог | Догляд | 10 правил усвідомленого догляду за тілом: звички, які працюють на результат

Навігація записів

Previous
21.07.2025
  • слідуй за нами

Догляд за шкірою тіла так само важливий, як і турбота про обличчя. Однак багато хто нехтує цією частиною догляду, що з часом призводить до сухості, лущення і втрати тонусу. Щоб зберегти шкіру тіла м’якою, гладенькою і пружною, зовсім не обов’язково записуватися в салон — більшість процедур можна легко проводити вдома. У цій статті ми розберемо, як правильно доглядати за шкірою тіла щодня в домашніх умовах і які доглядові засоби для цього потрібні.

Навіщо потрібен догляд за шкірою тіла?

Шкіра тіла щодня стикається з несприятливими факторами, що негативно впливають на її стан і зовнішній вигляд. Це актуально для жителів великих міст, тих, хто активно займається спортом, користується громадським транспортом або регулярно контактує з водопровідною водою. Вплив вітру, пилу, ультрафіолету та різкі коливання температури послаблюють захисні функції шкіри. Навіть центральне опалення в будинку може стати причиною сухості та лущення. Як потрібно доглядати за шкірою, щоб вона залишалася м’якою, доглянутою та еластичною? Для цього за нею важливо грамотно і регулярно доглядати.

Основні правила догляду за шкірою

Правильний догляд за тілом — це не просто рутинні повсякденні процедури, а піклування про своє здоров’я, самопочуття і зовнішній вигляд. Пропонуємо 10 корисних рекомендацій, які допоможуть вибудувати ефективну і просту систему догляду за власним тілом.

Правило 1. Очищення — без пересушування шкіри

Головні етапи догляду за шкірою включають очищення, живлення та зволоження. Очищення — щоденна процедура, тому важливо, щоб очищувальний засіб не пересушував шкіру. Наприклад, чудовим вибором для дбайливого очищення може стати мило ISANA.

Швидкий і ефективний спосіб очищення тіла — душ, який слід приймати вранці та ввечері. Це важливо з міркувань гігієни та власного комфорту, а ще тому, що базові доглядові засоби необхідно наносити на чисту шкіру (очищену від шкірного жиру, поту, косметики). Це забезпечує краще вбирання активних компонентів і запобігає алергії.

Правило 2. Гель для душу — не просто аромат, а функція

Ми часто обираємо гель для душу за ароматом, але не слід забувати про інші його якості, здатні полегшити догляд за тілом. Важливо розуміти, які гелі для душу м’яко очищають і не подразнюють шкіру, щоб зберегти її здоров’я і комфорт. Сучасні засоби для душу можуть виконувати такі функції:

  1. Зволожувати. Якщо у тебе суха шкіра, вибирай гелі з рослинними оліями, алантоїном, гіалуроновою кислотою, наприклад, гель FRUITY. 
  2. Заспокоювати. Після перебування на сонці, а також після процедури епіляції добре використовувати гелі з пантенолом, календулою, ромашкою.
  3. Освіжати та знезаражувати. Освіжаючі антисептичні гелі з екстрактами чайного дерева, м’яти та евкаліпта особливо актуальні влітку.

Обираючи засоби для догляду за шкірою, зважай на пору року та пов’язані з нею потреби шкіри. Наприклад, у літню спеку потрібно користуватися легкими освітлювальними гелями, а в холодну пору року — живильними, які створюють додатковий захист.

Правило 3. Мінімалізм – теж стратегія

Подбай про свою шкіру з розумом! Не варто скуповувати все підряд за порадою консультанта або через модні тренди в соцмережах. Надлишок косметики не покращує стан шкіри, а нерідко викликає подразнення. Роби ставку на якісні засоби для догляду за шкірою і вивчай думки інших покупців.

Не варто відразу скуповувати десяток нових засобів — почни з базового догляду і поступово вводь інші продукти. Повір, шкірі не сподобається, якщо ти різко почнеш наносити на неї багато нових гелів, тоніків і кремів.

Чоловічий догляд: як не перевантажувати та не втрачати ефективність?

Чоловіки користуються меншою кількістю доглядових засобів, ніж жінки, але одного мила на все про все їм явно недостатньо. Догляд для чоловіків має свої особливості через більшу щільність і жирність шкіри, а також необхідність голити обличчя або доглядати за бородою. Після гоління шкіра зазвичай подразнюється, тому потрібно використовувати делікатні креми та гелі ISANA MEN, що не містять спирту. Важливо враховувати, що неприємний запах може бути спричинений не тільки потом, а й бактеріальним дисбалансом, використовуючи для його усунення спеціальні засоби.

Правило 4. Дезодорант без подразнення — це можливо

Через неправильний вибір дезодоранту шкіра під пахвами може свербіти або покриватися висипом. Високий вміст спирту, алюмінію, антисептиків і штучних ароматизаторів у дезодоранті діє агресивно, порушуючи природну мікрофлору і пошкоджуючи шкіру.

Рекомендуємо обирати дезодоруючі засоби для тіла без спирту та алюмінію, а ті, що містять цинк, пробіотики, магній. Такі дезики не блокують виділення поту, а забезпечують контроль запаху і не порушують баланс мікробіоми. Якщо у тебе чутлива шкіра, спробуй кремовий дезодорант з алое та олією ши. 

Одна з найчастіших причин подразнення під пахвами — використання дезодоранту на мокру шкіру, яка не встигла висохнути після душу. Важливо наносити дезик ISANA на суху шкіру і дати йому гарненько вбратися.

Правило 5. Не забувай про мікрогігієну щодня

Доглядаючи за тілом, дуже важливо приділяти увагу очищенню зони шиї, вух, пупка, ступень, нігтів, проміжків між пальцями ніг. У цих місцях дуже швидко розмножуються бактерії, особливо в літню спеку. 

Крім того, мікрогігієна включає такі правила, як часта зміна спідньої білизни, використання прокладок FACELLE, дезінфекція смартфонів та інших девайсів, з якими контактує тіло. Мочалки для душу і рушники потрібно гарненько просушувати, щоб у вологому середовищі не розмножувалися бактерії.

Правило 6. Регулярна епіляція без подразнення — реальність

За неправильного підходу до епіляції можуть з’являтися подразнення і неприємні відчуття. Щоб запобігти цьому, готуй шкіру за допомогою скрабу за день до епіляції, використовуй чисту бритву (або епілятор), наноси заспокійливі засоби для догляду за тілом після процедури. Після кожних п’яти-семи використань потрібно міняти лезо: якщо воно затуплюється, знижується якість гоління, і можуть виникати мікропорізи.

Як доглядати за шкірою після воскової депіляції в домашніх умовах? Після процедури обов’язково використовуй заспокійливі та зволожувальні засоби з пантенолом або алое вера, щоб зняти запалення і зменшити подразнення.

Правило 7. Зубна паста — це теж догляд за тілом

Від стану зубів і ясен залежить не тільки гарна посмішка, а й травлення, робота судин, серця і навіть мозку. Обираючи зубну пасту, звертай увагу на її склад. Для чутливих зубів і ясен варто вибрати пасту з нітратом калію, а за наявності карієсу – зубну пасту PROCARE з фтором. Якщо виникли запалення, можна якийсь час, але не постійно, користуватися пастою з антисептиками. 

Зубні щітки треба міняти кожні три місяці, а різні види паст краще чергувати щомісяця.

Правило 8. Переглядай догляд залежно від сезону

Догляд за шкірою тіла варто підбирати з урахуванням пори року, оскільки погодні умови, такі як температура, рівень вологості та активність ультрафіолетового випромінювання, змінюються. Шкіра по-різному реагує на ці зміни — може знижуватися її пружність, підвищуватися чутливість і погіршуватися рівень зволоженості.

Холод, вітер і сухе повітря в приміщеннях негативно впливають на шкіру — вона втрачає вологу, стає більш чутливою, з’являється подразнення, а захисні функції знижуються. Щоб відновити її здоров’я і повернути відчуття комфорту, варто використовувати засоби з поживними та відновлювальними інгредієнтами. Також важливо додати в харчування продукти, багаті вітамінами та жирними кислотами.

У спекотну пору року, коли в повітрі багато пилу, посилюються процеси окиснення, здатні пошкодити дермальний бар’єр. Тому важливо використовувати засоби, які зміцнюють, відновлюють і пом’якшують епідерміс. Не менш значущим є захист від ультрафіолету і впливу вільних радикалів.

Правило 9. Не ускладнюй — почни з базового набору

Як доглядати за шкірою тіла систематично? Щоб зрозуміти, як не перевантажувати шкіру і вибрати базові доглядові продукти, скористайся таким базовим набором засобів:

  1. Очищення. Гель для душу — щодня, делікатний скраб — щотижня.
  2. Зволоження та живлення. Залежно від типу шкіри, підійде молочко або крем.
  3. Епіляція. Важливо використовувати заспокійливий засіб після процедури.
  4. Підтримка гігієни. Зубна паста та ополіскувач для ротової порожнини, дезодорант.

У більшості випадків базового набору цілком достатньо, тим паче що використання великої кількості продуктів одночасно може спричиняти подразнення й алергію.

1403666
FRUITY Гель для душу Superdrug Fruity Dragonfruit and Vanilla 250 мл 99,90 грн 49,90 грн Купити
1230731
PROCARE Зубна паста Procare Fresh Mint Для чутливих зубів 75 мл 99,90 грн 59,90 грн Купити
1026373
FACELLE Прокладки жіночі щоденні Facelle Classic 55 шт 114,90 грн 85,90 грн Купити
1376807
KRUIDVAT Стрічки воскові для депіляції обличчя та зони бікіні+серветки із заспокійливим лосьйоном Kruidvat 20 шт 139,90 грн 97,90 грн Купити
1103632
ISANA Дезодорант Isana Soft Blossom кульковий 50 мл 72,90 грн 50,90 грн Купити
783858
ISANA MEN Гель для душу чоловічий Isana Fresh 300 мл 99,90 грн 69,90 грн Купити
1428299
ISANA Рідке мило Isana Milk&Honey 500 мл 89,90 грн 66,90 грн Купити
Показано > з результатів

Правило 10. Догляд — це не ідеал, а звичка

Доглядаючи за тілом, важливо розуміти, які звички впливають на стан шкіри тіла щодня. Не варто прагнути до досконалості, важливіше виробити корисні щоденні звички та дотримуватися регулярності процедур:

  • регулярне прийняття душу та зволоження шкіри;
  • споживання достатньої кількості води;
  • спорт та інша активність для поліпшення кровообігу та тонусу шкіри;
  • правильне харчування;
  • повноцінний відпочинок та сон;
  • відмова від шкідливих звичок, зокрема від куріння.

Зроби догляд за собою частиною свого щоденного ритуалу, щоб шкіра відповіла тобі здоров’ям, сяйвом і красою!

Основні помилки догляду

Навіть якщо ви щодня дбаєте про шкіру та дотримуєтеся всіх етапів догляду, він може не дати бажаного ефекту через повторення типових помилок. Щоб уникнути цього, потрібно дотримуватися корисних порад щодо догляду за шкірою та враховувати її особливості.

Найпоширеніші з них:

  1. Часте використання скрабу. Приємне відчуття гладкої та свіжої шкіри після процедури може спонукати робити її частіше. Але разом з відмерлими клітинами з поверхні забирається і природний захисний бар’єр шкіри, якому потрібен час для відновлення. Оптимальна частота — один раз на 3-4 дні.
  2. Несумісна косметика. Фахівці в галузі косметології радять використовувати продукти однієї марки та серії, щоб уникнути можливого конфлікту несумісних компонентів.
  3. Звичка часто приймати гарячі ванни. Захоплення гарячою водою може спричинити появу судинних сіточок і зниження пружності шкіри. Рекомендується обмежити такі процедури до одного разу на десять днів або, якщо можливо, повністю відмовитися від купання в занадто гарячій воді.

У догляді за тілом сам шлях є головною метою, яку тобі потрібно досягти. Дуже важливо розуміти, як організувати мінімалістичний, але ефективний догляд за тілом, щоб не перевантажувати себе зайвими засобами та процедурами. Важливо піклуватися про себе щодня, слухаючи сигнали тіла і не ганяючись за швидкоплинними трендами. Нагородою стане гарне здоров’я і самопочуття, відчуття впевненості та гармонії — не на короткий проміжок часу, а назавжди.

UA RU

Гаряча лінія

0 800 300 333

З 9:00 до 19:00
Без вихідних

Каталог

  • Корейська косметика
  • Чоловікам
  • Парфуми
  • Здоров'я
  • Акції
  • Макіяж
  • Обличчя
  • Тіло
  • Подарунки
  • Діти
  • Дім
  • Волосся
  • Аксесуари
  • Дерматокосметика
  • Бренди

Клієнтам

  • Правила та умови
  • Магазини
  • Watsons Club
  • Подарункові сертифікати
  • Про Watsons
  • Кар'єра у Watsons
  • Контакти
  • Блог
  • Оплата та доставка
  • FAQ

Підписуйтесь
на наші соц. мережі
та месенджери

Watsons в вашому смартфоні

©2014 - 2026. Умови використання сайту