Туш для вій, помада, тональний крем недорого купити | Краща ціна | Watsons

Терміни придатності: як довго можна користуватися улюбленою косметикою?

06.04.2020

…А опівночі, після закінчення терміну придатності, твоя косметика перетвориться на гарбуз.

Чи не перетвориться? Як про це дізнатись: випробувавши на собі, придивившись до текстури і принюхавшись? Чи варто озброїтися мікроскопом? А, може, ще рік послужить? Давай розбиратись!

Чому терміни – це важливо

Для того, щоб визначити, коли конкретна косметика почне псуватись – змінить запах, скатається, стане середовищем для мільйонів бактерій – поважні виробники проводять безліч випробувань пробної партії кожного продукту: крутять його в центрифузі, впливають на нього холодом та ультрафіолетом, відправляють у вологе середовище. Саме так з’являються цілком конкретні терміни зберігання, зазначені на тюбику, ємності або їх упаковці. Ми уважно дивимося на них при покупці, але іноді забуваємо перебирати косметичну колекцію, перевіряючи, чи не закінчився строк. Адже мало хто приклеює стікери з датами до баночок із кремом або веде для цього спеціальний журнал, чи не так? А про те, що таке косметичний калькулятор, який вміє читати батч-коди виробників (які якраз і перевіряли безпечний термін придатності твого засобу), і зовсім мало хто знає. Хоча загуглити такий калькулятор – дуже легко.

Показано > з результатів

Перевіряти термін придатності косметики необхідно. Хоча б для того, щоб розкішна помада «для особливого випадку» не викликала герпес, тональний крем для сухої шкіри не привів до ще більшого подразнення й лущення, а тіні, які ти нещодавно знайшла в глибині косметички, не викликали кон’юнктивіту, зіткнувшись зі шкірою і слизовою.

Швидкопсувна косметика vs. косметика з довгим терміном зберігання

Для того щоб косметика зберігалася довго, в неї додають ті чи інші консерванти, безпечні або, в разі невідомих і ненадійних брендів, – не надто безпечні. У професійних виробників вони не реагують зі шкірою, і таку косметику можна спокійно брати з собою в подорож у жарку країну, і виходити з нею на вулицю в 15-градусний мороз. Найчастіше, це відноситься до декоративної косметики.

У доглядової косметики терміни зберігання скорочені. Це залежить від:

1) Формату продукту: крем у тюбику або дозаторі буде зберігатися довше, ніж у баночці, тому що туди потрапляє менше бактерій із кожним застосуванням;

2) Консистенції: більш густі засоби зберігаються трохи довше за рахунок в’язкої текстури, а у «водних» продуктах мікроби розмножуються швидше;

3) Ступеня натуральності: чим склад натуральніше, тим термін зберігання менше, особливо – після того, як ти відкрила флакончик чи ємність. Так, натуральна косметика, яка на 85-90% складається з природних компонентів, найчастіше має природні консерванти: такі, як ефірні масла, що якийсь час не дають бактеріям розмножуватися. Такі засоби можна використовувати протягом 3-7 місяців із моменту відкриття. Доглядову косметику з більш сильними, синтезованими консервантами – до року.

Якщо виробник не вказав, що засіб має зберігатись у холодильнику, краще цього не робити. Головне – затемнене приміщення, щільно закрита баночка і твої чисті руки при його використанні.

Показано > з результатів

А як щодо строків використання декоративної косметики?

Як стверджують експерти, найбільш швидкопсувний продукт – це туш для вій: вона часто й багато контактує з повітрям і зі слизовою. Так, у відкритому вигляді Max Factor туш або Vivienne Sabo туш може зберігатися не більше 4-6 місяців. Та й – за цей час ти точно майже витратиш їх, адже користуватися професійними засобами щодня – це задоволення 😊.

Рідкі тіні та підводку через їх водну структуру безпечно зберігати відкритими не більше півроку (а ще вони весь цей час будуть по-справжньому прикрашати тебе, особливо якщо твоя туш – Max Factor ).

Трохи більш тривалий термін зберігання – від 6 до 12 місяців – має і тональна основа, наприклад, тональний крем Bourjois. Це залежить від текстури, і більш рідкі засоби зберігаються не так довго. В цілому, тональний крем, відгуки про який позитивні, найчастіше може похвалитися стійкою і щільною текстурою, а значить, його можна використовувати близько 1-1,5 року.

Показано > з результатів

Термін придатності помади теж дуже залежить від складу. Наприклад, матові помади, такі, як Maybelline помада або помада Loreal, зберігаються трохи довше за рахунок високого відсотку восків у складі: від року до півтора.

Пудрові текстури – тіні, рум’яна, бронзери, хайлайтери, зберігаються приблизно 2-3 роки.

Олівці для очей багато хто вважає практично безстроковими, але і їх потрібно змінювати по мірі закінчення терміну придатності, щоб не нашкодити очам.

Чи можна користуватися простроченою косметикою?

У якийсь момент виходить скористатися тільки нею, і така ситуація була у кожної жінки. На свій страх і ризик – можна, але варто розуміти, що її властивості і якість теж страждають із кожним днем ​​після виходу терміну придатності, а це означає, що крім бактерій, можна ще й не отримати належного ефекту.

Чи варто?

Якщо є Watsons, і море вигідних пропозицій та цікавих продуктів? Замовляй онлайн і тестуй у стаціонарному магазині, а головне – стеж за здоров’ям. Ось що насправді важливо!