Дезодоранти і антиперспіранти
Дезодорант чи антиперспірант?
Щоб природний процес потовиділення не викликав незручностей, важливо підібрати свій засіб від запаху. Як відомо, сам піт запаху не має: його викликають бактерії, що вступають у реакцію з виділеною організмом вологою. Контролювати стан 24/7 допомагають дезодоранти й антиперспіранти: надійні, з приємними ароматами та різними текстурами. Чим вони відрізняються?
Ароматні дезодоранти
Дезодорант усуває неприємний запах за допомогою спирту, що пригнічує розмноження бактерій, і ароматичної віддушки. Вони дарують приємний аромат (в їх різноманітності можна загубитися, поки знайдеться кілька «своїх» запахів!), і можуть маскувати запах, що з'являється. Такий засіб жодним чином не перешкоджає потовиділенню, тому на нього варто звернути увагу:
- зовсім юним дівчатам;
- жінкам під час занять спортом;
- у спекотні дні, коли водних процедур стає більше, і користуватися гігієнічною косметикою доводиться по кілька разів на день;
- для домашнього проведення часу, щоб шкіра відпочила від більш активних продуктів.
Найчастіше можна дезодоранти купити в формі спрею або кульки. До складу можуть входити пом'якшувальні компоненти для шкіри, але, в основному, всі орієнтуються на аромат. І в Watsons є що вибрати: приходьте в стаціонарний магазин і тестуйте сміливо 😊.
Ефективні антиперспіранти
Антиперспірант – засіб, що блокує дію потових залоз на 40-50%, що значно зменшує потовиділення. А отже:
- бактеріям на шкірі немає з чим контактувати, і запах не з'явиться;
- на одязі не буде вологих плям;
- одного нанесення засобу вистачить на 12, 24 або навіть 48 годин.
Основна діюча речовина в антиперспіранті – це солі алюмінію, молекули якої «заповнюють простір» потових залоз. Суперечки про шкідливість цієї складової досі ведуться, але ясно одне: при своєчасній гігієні та очищенні тіла з перервами на використання дезодоранту (або без використання засобів від поту) солі не є небезпечними і не викликають проблем зі здоров'ям.
Антиперспірант можна вибрати в найбільш зручній формі особисто для себе:
- у формі спрею, як класичний дезодорант;
- кульковий антиперспірант, який зручно брати з собою;
- гелевий антиперспірант, висихання якого не потрібно чекати;
- сухий стік, який легко і швидко наноситься на чисту суху шкіру і починає захищати миттєво.
У складі антиперспіранту теж є пом'якшувальні компоненти для турботи про шкіру. Майже всі засоби мають ніжний або нейтральний запах, що не перебиває аромат парфумів.
Аби засоби не підводили...
- Наносити їх потрібно на чисту суху шкіру. Якщо можливості прийняти душ немає, можна скористатися спиртовою, а потім сухою серветкою, щоб очистити шкіру від бактерій та висушити її.
- Використовуйте помірно. При зайвому використанні дезодоранту ви ризикуєте отримати занадто багато аромату на тілі. Антиперспірант не працює, коли шар нанесення занадто тонкий, а коли його надто багато – на одязі залишаються білі плями.
- Не носіть одяг, занадто тісний в області пахв. Це подразнює шкіру та стирає з неї використовувані засоби.
- Натуральні тканини, відмова від гострої, жирної та солоної їжі, здоровий спосіб життя в цілому допомагають боротися із зайвим потовиділенням.
- Підбирайте індивідуально. Засіб, ідеальний для вашої подруги, або те, що ви часто бачите в рекламі, необов'язково стане кращим і для вас. Орієнтуйтеся на власний комфорт і реакцію організму – і без зусиль зможете купити дезодорант або антиперспірант, яким захочеться користуватися регулярно.
Топ дезодорантів для тіла: Дезодорант Nivea чорне та біле, Дезодорант-антиперспірант Garnier Mineral Активний контроль.
Ціна на дезодоранти починається від 29.90 грн.